מחקר ואסטרטגיה לאינטרנט

מחקר ואסטרטגיה

מחקר ואסטרטגיה הם הבסיס לפעילות השיווק הדיגיטלי אותה אנו מיישמים עבור לקוחותינו. פלאנוויז פיתחה מתודולוגיה סדורה של מחקר אינטרנט לצרכים שונים ויישמה אותה בהצלחה עבור לקוחות רבים – החל מחברות בינלאומיות וכלה בלקוחות קטנים המבקשים למקד את מאמצי השיווק שלהם ולנצל את התקציב המוגבל העומד לרשותן באופן המיטבי.

האזינו לראיון של המנכ"ל שלנו, גד אבגי, אצל קלמן ליבסקינד לאחר פרסום מחקר שחזה שדונלד טראמפ יהיה הנשיא הבא של ארה"ב. למאמר המקורי לחצו כאן.

חברות רבות ומתקדמות מצויות כיום על סף הכניסה לעידן הדיגיטאלי. ריצה מהירה מידי ליישום ולביצוע עלולה להסתיים בהוצאות גדולות, תוצאות דלות ובמפח נפש. מחקר אינטרנט מקדים ומקיף יקנה את ההבנה הדרושה לצורך גיבוש אסטרטגיה אפקטיבית לכניסה לעידן הדיגיטאלי, יצביע על הכלים, השיטות ודרכי הפעולה בהן כדאי לנקוט וימנע הליכה לכיוונים עקרים.

כאן בפלאנוויז פיתחנו מתודולוגיית מחקר ייחודית המשלבת מגוון רחב של כלי מחקר, שיטות מתקדמות לניתוח הנתונים התהליכים והמגמות, זאת תוך שימוש בתוכנות אנליטיות. תכנית המחקר המדויקת נבנית לאחר בחינה מעמיקה של מטרות הלקוח והצרכים.

After 2 years in a certain market, we've met Planwize and asked for a comprehensive research on our market at America. We received very professional "research book" including market analysis, competitors, recent contracts, key personal in market, etc… and a list of recommendations of should we do develop our business. the research also opened our eyes to new segments in our market that we did not looked at them before the research.

Tal Mashraky, Founder and CTO at Acceleradio

מחקר אינטרנט – מה הוא כולל?

כל מחקר מתחיל בהגדרת מטרת המחקר, ממנה אנו פונים לניסוח מדויק של שאלת מחקר, ומגדירים את היקפו ועומקו של המחקר שיתבצע ומנסחים תכנית מחקר, בהתאם למטרות הנבחנות ומגבלות התקציב והזמן. בבסיסה כוללת מתודולוגיית המחקר הייחודית שלנו ארבעה נדבכים מרכזיים:

בחינת השוק כפי שהוא משתקף באינטרנט

בחינת הנוכחות האינטרנטית של הנושא והשחקנים. חלק זה נועד להבין כיצד משתקף הנושא הנתון בבחינה במדיום האינטרנטי במגוון חתכים.

בחינת צד הביקוש – מה מחפשים הגולשים?

בחינת מידת ההתעניינות מצד גולשים בתחומים שונים הסובבים את ליבת המחקר. מטרתו של חלק זה היא לבטא באופן הקרוב ביותר למציאות את מידת הנוכחות של הנושאים הסובבים את ליבת העיסוק של החברה או הארגון כפי שהם משתקפים בפעילות הגולשים. לצורך זאת נבחנים מספר חתכים כגון: נפח ביטויי חיפוש בנושאים שונים, נתונים כמותיים מקורבים אודות תנועת גולשים לאתרים שונים, מידת מעורבות הגולשים במקומות שנועדו לכך ועוד.

בחינת צד ההיצע – מה מציעים המתחרים?

בחינת כמות ואיכות ההיצע העומד לרשות הגולשים בתחומים הסובבים את ליבת המחקר. בחלק זה נבחן המענה הניתן באינטרנט עבור הגולשים המגלים עניין בתחומים שאותרו כבעלי קשר מובהק לשרשרת הערך המסורתית. עיקר הבחינה עסק בניתוח המתחרים העיקריים של החברה – מידת החדשנות שלהם, הקו האסטרטגי שלהם בכל הקשור בנוכחות האינטרנט ובחינה אנליטית של ביצועי האתר והפלטפורמות האחרות שלהם על פי סט פרמטרים מורכב.

היכן מצויות ההזדמנויות?

מהן ההזדמנויות הנובעות מניתוח הביקוש וההיצע כפי שהוא משתקף באינטרנט. בחלק זה נעשה ניתוח של הממצאים מתוך כוונה להצביע על כיווני פעולה אפשריים בהם צפוי כי שיעור ההצלחה יהיה גבוה יחסית. נעשה ניסיון לאתר “אוקיינוסים כחולים” מתוך כוונה להשיג הישגים משמעותיים בקרב קהל היעד מבלי להיכנס לתחרות חזיתית, חסרת סיכויים למול חברות הענק השולטות בתחום.

ממצאים ומסקנות

ממצאי המחקר נערכים ומוצגים ללקוח כשסופם מסקנות והמלצות עיקריות לפעולה. הניסיון שלנו מראה כי לקוחותינו מפיקים ערך ותועלת רבה מממצאי המחקר והמסקנות. לעתים משליך המחקר על היבטים נרחבים יותר של הפעילות העסקית בכלל והשיווקית בפרט.

המחקר – הבסיס לתכנית האסטרטגית

המחקר הנו אבן יסוד הכרחית לגיבוש תכנית אסטרטגית מקיפה לתחום פיתוח הנוכחות באינטרנט המושתתת על ניתוח מעמיק של השוק וההזדמנויות הקיימות בו.

אסטרטגיה לשיווק דיגיטלי

יצירת נוכחות עסקית וארגונית באינטרנט הופכת להיות צעד הכרחי כמעט, עם העלייה המתמדת בתפקיד שממלא האינטרנט עבור רבים מאיתנו. שימוש אפקטיבי בכלים העומדים לרשותנו באינטרנט מחייב עבודת הכנה קפדנית, ניתוח הצרכים הארגוניים, היעדים והמטרות ובחינת הדרכים השונות בהן ניתן לנקוט במטרה להשיג את מרב היעדים.
מצויידים במחקר מעמיק, בידע שצברנו אודות שדה הפעילות של הלקוח, במטרות והיעדים שהוגדרו לנו אנחנו מסוגלים לגבש מתווה אסטרטגי מדויק, מפורט וכולל עבור הלקוח. אסטרטגיה זו תכלול התייחסות מעמיקה למערכת אותה אנו הולכים לבנות. מערכת זו תכלול את הפלטפורמה הטכנולוגית, התוכן, העיצוב והפונקציונאליות הנדרשת. תכנית אסטרטגית לנוכחות באינטרנט תכלול בין היתר:

  1. מטרות ריאליות ומוגדרות בבהירות: לאן רוצים להגיע? אנו מנסחים זאת בשפה בהירה ופשוטה, מה שמבטיח שכל מי שעוסק במלאכה יידע לאן מכוונים.
  2. יעדים מדידים: אנחנו אוהבים להגדיר יעדים מדידים עד כמה שניתן בכמות ואיכות למה שאנחנו עושים. כך ניתן להעריך לאורך זמן את התרומה היחסית של מאמצי שיווק המתבצעים תוך התבססות על אמצעים אינטרנטיים.
  3. לוחות זמנים לביצוע, תקציב ותכנית פרויקט: לבסוף, אנחנו מחברים את היעדים לתכנית בת השגה, מעוגנת בלוחות זמנים, המגדירה תחומי אחריות (לרבות מה מצופה מהלקוח) ונשענת על מגבלות ואפשרויות התקציב.

אנו פועלים מתוך גישה כוללת. "אתר אינטרנט" אאוט, "מערכת" אין. במערכת הזו, האתר הוא רכיב אחד מיני רבים והאסטרטגיה כוללת התייחסות גם לממדים חדשניים ההופכים לרכיבי חובה עבור ארגונים וחברות המבקשים למצות את מה שיש לכלים בני זמננו להציע: מדיה חדשה, סלולר, חיבור בין האונליין לאופליין, כלי מעקב אנליטיים, כלי דיוור ודיאלוג עם הלקוחות, מעקב אחר מגמות בשוק ומתחרים, וניהול תהליכים ארוכי טווח לשיפור ביצועים מתמיד. אל אלו נכללים ביעדי התכנית וימצאו את ביטויים ביישום התהליך לאורך זמן.

 מה אתם מקבלים?

תכנית אסטרטגית אמיתית, מקיפה וכוללת, מטרות ברורות, יעדים מדידים ואבני דרך בתוך מגבלות הזמן והתקציב הקיימות.

מחקרים שביצענו

לאורך השנים ביצענו מחקרים רבים בתחומים מגוונים – מחקר עבור סטרטאפ בטחוני שבחן את השוק האמריקאי אל מול המוצר, מחקרי שוק רבים בתחומי אגרו טכנולוגיה בשווקים כגון הודו, ארה"ב, אוקראינה, סין ועוד.